Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výlet do Starého mesta

Dátum: 03.08.2023
Autor: Barbora Pfundtnerová
Počet videní: 389
2 min. čítania
Výlet do Starého mesta

Na veľkú radosť našich seniorov sa nám podarilo uskutočniť výlet do centra Starého mesta Bratislavy. Navštívili sme výstavu KOMBINÁCIA, prezentáciu diel autorov tvoriacich z drôtu.

jansk1

Navštívili sme krásnu drotársku výstavu v Zichyho paláci, kde vystavovalo tridsaťtri vystavujúcich autorov svoje diela z drôtu a iných prírodných médií.

Klienti boli nadšení nádhernými priestormi Zichyho paláca a obdivovali aj zručnosť vystavujúcich umelcov. Niektorí z klientov sa sami zúčastňujú lekcii drotárstva v Seniorcentre na Podjavorinskej pod vedením Anny Haviarovej. Mnohí z nich vedia oceniť námahu, ktorá za týmito dielami stojí. 

kuk

Na výstave si klienti užili komentované sprevádzanie výkladu o histórii drotárstva našou lektorkou z Úľuvu a mohli si aj zblízka všetko poobzerať. 

Výstavu dohromady navštívilo za celé obdobie vyše 14 000 medzinárodných návštevníkov a 5 000 návštevníkov hodnotilo dielo, ktoré sa im najviac páčilo.

Naša lektorka Anna Haviarová tak  získala v tejto súťaži 2. miesto za dielo Baran Bruno, Ovca Zora, Ovečka Dorka. Pôvabné ovečky boli vytvorené z drôtu a vlny.

dorka

Vyšlo nádherné počasie. Posedeli sme si aj v priestoroch neďalekej kaviarne Radnička.