Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

S láskou pre Seniorcentrum v spolupráci s ŠKD ZŠ Kulíškova 8

Dátum: 05.12.2023
Autor: Barbora Pfundtnerová
Počet videní: 603
3 min. čítania
S láskou pre Seniorcentrum v spolupráci s ŠKD ZŠ Kulíškova 8

Radi by sme sa poďakovali za krásny projekt a program  ZŠ Kulíškova 8, ktorý upevnil doterajšiu spoluprácu so zariadením Seniorcentra na Podjavorinskej ulici 6 a rozšíril svoje pôsobenie o veľkú charitatívnu zbierku potrebných vecí pre klientov. Do projektu charitatívnej zbierky sa zapojili rodičia s deťmi, pedagógovia Školského klubu detí zo ZŠ Kulíškova 8. 

Skd3

Oceňujeme, že pani Mgr. Sabinová už v októbri nás oslovila s úprimným záujmom o želania, túžby a potreby našich klientov, ktorých v rámci projektu chceli obdarovať. Veľmi si vážime, že boli splnené priania a čas obdarovávania začal predmikulášskou nádielkou ovocia – jabĺčok, pomarančov a mandarínok a krásnym programom detí z I.A., I.B. a III.A. , ktoré si pripravili pásmo roztomilých vianočných piesní a básni pre našich klientov pod vedením Mgr. Charvátovej, Mgr. Sabinovej, Mgr. Bezákovej.

 

Klienti sa tešili aj vianočným pozdravom, ktoré deti vytvorili. Nakoniec si spoločne so seniormi zaspievali známe ľudové piesne. Jednoducho bolo veselo. Kultúrneho programu sa zúčastnil aj pán riaditeľ Seniorcentra, PhDr. Matej Alex. Na záver deťom poďakoval, odmenil ich sladkými džúsmi a čokoládkami.

Na Vianoce sme všetko porozdeľovali, pre každého sa našlo niečo potrebné, čo potešilo aj maškrtné jazýčky, či slané alebo sladké pečivo, vianočky i bábovky. Všetci sa tešili aj čajom, kávam, ktoré boli na výber pre každého podľa chuti.

Rovnako sa porozdeľovalo všetko, aj kozmetika, mydlá a šampóny na veľmi citlivú pleť, krémy, ale aj ľahké veľké šále na ramená. Zišli sa aj veci spotrebného materiálu, ktoré sú často užívané a dosť rýchlo opotrebované.

 IMG_20231221_151734

Spoločenské hry sú k dispozícii každý deň v terapeutickej miestnosti na 2. poschodí. Všetko našlo svojho majiteľa a klienti boli vďační, že 

Ježiško ani tento rok na nich nezabudol.

Prosíme, poďakujte všetkým rodičom, deťom a najmä vaším pedagógom Školského klubu detí Kulíškova 8 za nás za všetkých, za príkladné vedenie k aktívnej medzigeneračnej akceptácii, vytváraniu vzťahu, pekným emotívnym zážitkom, k radosti môcť obdariť niekoho tým, čo vedia a môžu.

Ďakujeme v neposlednom rade aj pani riaditeľke Mgr. Leškovej, že vytvárate podmienky pre takúto charitatívnu zbierku, programy pre Seniorov a pre rozličné možnosti deťom vašej školy, ktorá si drží takto svoju vysokú úroveň.
Všetkým Vám prajeme najmä veľa zdravia, šťastia, radosti, krásnych vzťahov a kreatívnych možností.

IMG_20231222_161527