Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prípravy na Veľkú noc

Dátum: 12.03.2024
Počet videní: 253
2 min. čítania
Prípravy na Veľkú noc

Prípravy na Veľkú noc v Seniorcentre na Podjavorinskej 6 prebiehajú v plnom prúde. 

 

IMG_20240417_105236

S príchodom sviatkov jari je aj tvorba naších klientov je pestrejšia. Vo veľkom pripravujeme bábiky pre našich hostí, ktorí k nám chodia vystupovať. Klienti tvoria na skupinkách, tiež môžu tvoriť samostatne na izbách v rámci svojho voĺného času alebo pokračujú v čom začali na kreatívnych skupinkách. 

Tento rok sa niektoré naše klientky spoločne v rámci svojho voľného času rozhodli vyzdobiť izby  a spoločné priestory krepovými kvetinami. Len tak, pre radosť. 

Niektorí pokračovali v prípravách veľkonočnej výzdoby aj na ďalšie roky. Veľmi obľúbená je tvorba látkových bábik, drôtovanie, háčkovanie, práca s rôznými výtvarnými a tvorivými technikami. 

S našimi seniormi sme v dennom kontakte. S tými, ktorí sa zo zdravotných dôvodov  nezúčastňujú skupinového diania máme pravidelne individuálne alebo menšie skupinové stretnutia a rozhovory na izbách zamerané na reminiscenčné aktivity, či rozhovory.

Tento krát sme priniesli medzi ležiacich klientov ukážku krásnych rôznofarebných drôtených vajíčok, ktoré vytvorila pani Zuzana Kubátová a zapožičala pre Seniorcentrum. 

vajicka2